19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Milton Keynes od najbliższej soboty w Tier 3

tier3

Milton Keynes wchodzi w Tier 3 obostrzeń, ogłosił rząd. Restrykcje zaczną obowiązywać od północy z piątku na sobotę. Te obostrzenia, spodziewane przez władze Milton Keynes wejdą w życie w wyniku sporego wzrostu zakażeń Covid-19 przez ostatnie dwa - trzy tygodnie.
Obszary w Tier 3 będą mieć wdrożone częste testowanie i szybkie wyniki testów. Zakłada się, że brytyjska armia może pomagać lokalnym władzom.
Zostanie utrzymane poluzowanie restrykcji na okres 23-27 grudnia, gdy spotkać się będą mogli ludzie z trzech gospodarstw domowych.


Będą oni mogli podróżować poza swoją strefę zamieszkania, by spotkać się z bliskimi ze swojej "bubble" - grupy kontaktów.

W Tier 3:
Zakaz spotykania się ludzi z różnych gospodarstw domowych w pomieszczeniach zamkniętych, ale także w większości miejsc na powietrzu.
"Reguła sześciu" dotyczyć ma otwartych przestrzeni, jak choćby parki.
Restauracje, puby, cały sektor usług gastronomicznych zostaje znów zamknięty, oczywiście oprócz take-aways, dowozów i drive-through.
Nie można podróżować poza Milton Keynes, chyba że ma się bardzo poważny powód.
Sport można uprawiać dalej w halach sportowych, jednak tylko z osobami ze swojej "bubble" ("bańki") - grupy kontaktów.
Wygląda, że te restrykcje zostaną z nami przez jakiś czas. To nowa normalność, do której niestety musimy stopniowo przywyknąć.

tier3 - wykres

-------------------

Milton Keynes moves into Tier 3, government announced. Tier 3 restrictions will be in place from midnight on Saturday. These measures which were expected by MK authorities follow a sharp rise of Covid cases over the past two or three weeks. Tier 3 areas will get rapid - result Covid-19 tests with the Army stepping in if necessary to help bring down infections. The relaxation of rules over Christmas will still go ahead between 23 and 27 December.
"Christmas bubble" of people can be formed from three different households.
And households can travel between different tier zones to meet their bubble during that time.

In Tier 3:
No mixing of households indoors or most outdoor places. The "rule of six" apllies to open spaces like parks.
All hospitality venues are closed, expect for take-aways, drive through or delivery.
Indoor entertainment and tourist venues are closed.
No travelling outside Milton Keynes other than for necessary reason.
Indoor leisure can still open but sport can only be played with your own bubble.
It looks like these measures will stay with us for quite a long time and we would have to get used to new normality.

/BR/
18.12.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria