19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Milton Keynes przeniesione do Tier 4

tier4 - 390

Szybkie rozprzestrzenianie się Covid-19 skłoniło premiera Borisa Johnsona do ograniczenia złagodzonych restrykcji do samego Bożego Narodzenia i wprowadzenia poziomu 4 na obszarach najbardziej dotkniętych.
Na konferencji prasowej w sobotę (19 grudnia) premier ogłosił, że obszary na południowym wschodzie, w Londynie i na wschodzie, które są obecnie na poziomie 3 - w tym między innymi Buckinghamshire, Peterborough, Hertfordshire, Bedfordshire i znaczna część Essex - zostaną przeniesione z soboty na niedziele do poziomu 4, co w rzeczywistości oznacza powrót do zasad z listopada.


W ramach ograniczeń poziomu 4:
- zamknięcie wszystkich sklepów, oprócz tych sprzedających żywność oraz artykuły pierwszej potrzeby,
- zamknięcie siłowni, kin, salonów fryzjerskich i kręgielni,

- spotkania na zewnątrz ograniczone wyłącznie do jednej osoby spoza naszego gospodarstwa domowego,

- nakaz pozostania w domach (z wyjątkiem wyjść/wyjazdów do pracy i w celach edukacyjnych) i zakaz nocowania poza swoim domem,
- zalecenie pracy zdalnej, jeśli jest to możliwe,
- zakaz wjeżdzania i wyjeżdzania mieszkających w obecnej strefie Tier 4 (z wyjątkami, np. podróż w celach służbowych),
Zasady zostaną zweryfikowane 30 grudnia.
W pozostałej części Anglii polityka „bańki" bożonarodzeniowej, która pozwala spotykać się maksymalnie trzem gospodarstwom domowym, będzie teraz obowiązywać tylko w Boże Narodzenie, a nie w dniach 23-27 grudnia.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The rapid spread of a new Covid-19 variant has prompted Prime Minister Boris Johnson to limit the relaxation of restrictions to Christmas Day alone and introduce a Tier 4 in the worst affected areas.
In a press conference on Saturday (December 19), he announced that those areas in the South East, London and East that are currently in Tier 3 - which include Buckinghamshire, Peterborough, Hertfordshire, Bedfordshire and much of Essex among other areas - will move from Sunday into Tier 4, which is effectively a return to the lockdown rules of November.
Under the Tier 4 restrictions:
• Non-essential shops, gyms, cinemas, hairdressers and bowling alleys will be forced to close for two weeks
• People should work from home where they can
• People will be restricted to meeting one other person from another household in an outdoor public space
• People should not enter or leave Tier 4 areas, with limited exceptions
• No overseas travel will be allowed, with limited exceptions
• Communal worship can continue.
The rules will be reviewed on December 30.
For the rest of England, the Christmas "bubble" policy that allows up to three households to meet up will now apply on Christmas Day only, instead of from December 23-27, as the government seeks to discourage people from mixing as much as possible.

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria