26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Blisko 80 procent angielskiej populacji znajduje się obecnie w Tier 4

MK - covid - 390 - 31.12.2020

Milton Keynes pozostaje w Tier 4 wedle uaktualnienia regulacji, gdzie rząd wypowiedział się na temat sytuacji, panującej obecnie w kraju.

Nie będzie żadnych zmian lokalnie, ale dużo większa liczba osób z niższych poziomów obostrzeń (tiers) została umieszczona w Tier 4 restrykcji pandemicznych.


Nowe rejony kraju zostały dodane do Tier 4, co sprawia, że blisko 80 procent mieszkańców Anglii jest obecnie objętych tymi restrykcjami.

Minister zdrowia Matt Hancock powiedział: "Wiem, że obostrzenia w Tier 3 i 4 nakładają spore obciążenia na ludzi, w szczególności na biznesy, które już ucierpiały, ale obawiam się, że jest to konieczne biorąc pod uwagę ilość zakażeń".

Ocenia się, że za większość zakażeń odpowiedzialny jest nowy wariant wirusa, który rozprzestrzenia się dużo szybciej niż ten dobrze już znany.

Zakażenia w MK zdecydowanie zaczęły rosnąć od czasu, gdy miasto zostało uwzględnione w Tier 4 koronawirusowych obostrzeń.

 

--------------------

 

Milton Keynes remains under Tier 4 restrictions according to the latest government announcement.

There will be no change locally, but much more people from lower tiers will be placed in this level 4 of government pandemic measures.

These new additions of certain parts of the country to the Tier 4 of restrictions will mean that nearly 80 per cent of England's population will be placed in the highest level of restrictions.

Health Secretary Matt Hancock said:

"I know that Tier 3 and 4 measures place a significant burden on people, and especially on businesses affected, but I'm afraid it is absolutely necessary because of the number of cases that we've seen".

 Most of new cases are thought to be new variant of Covid-19, which is spreading across England with much bigger pace than the original one.

Covid cases locally have risen sharply ever since MK was put into Tier 4 level of pandemic measures.

 

/BR/
31.12.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria