19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Blisko 80 procent angielskiej populacji znajduje się obecnie w Tier 4

MK - covid - 390 - 31.12.2020

Milton Keynes pozostaje w Tier 4 wedle uaktualnienia regulacji, gdzie rząd wypowiedział się na temat sytuacji, panującej obecnie w kraju.

Nie będzie żadnych zmian lokalnie, ale dużo większa liczba osób z niższych poziomów obostrzeń (tiers) została umieszczona w Tier 4 restrykcji pandemicznych.


Nowe rejony kraju zostały dodane do Tier 4, co sprawia, że blisko 80 procent mieszkańców Anglii jest obecnie objętych tymi restrykcjami.

Minister zdrowia Matt Hancock powiedział: "Wiem, że obostrzenia w Tier 3 i 4 nakładają spore obciążenia na ludzi, w szczególności na biznesy, które już ucierpiały, ale obawiam się, że jest to konieczne biorąc pod uwagę ilość zakażeń".

Ocenia się, że za większość zakażeń odpowiedzialny jest nowy wariant wirusa, który rozprzestrzenia się dużo szybciej niż ten dobrze już znany.

Zakażenia w MK zdecydowanie zaczęły rosnąć od czasu, gdy miasto zostało uwzględnione w Tier 4 koronawirusowych obostrzeń.

 

--------------------

 

Milton Keynes remains under Tier 4 restrictions according to the latest government announcement.

There will be no change locally, but much more people from lower tiers will be placed in this level 4 of government pandemic measures.

These new additions of certain parts of the country to the Tier 4 of restrictions will mean that nearly 80 per cent of England's population will be placed in the highest level of restrictions.

Health Secretary Matt Hancock said:

"I know that Tier 3 and 4 measures place a significant burden on people, and especially on businesses affected, but I'm afraid it is absolutely necessary because of the number of cases that we've seen".

 Most of new cases are thought to be new variant of Covid-19, which is spreading across England with much bigger pace than the original one.

Covid cases locally have risen sharply ever since MK was put into Tier 4 level of pandemic measures.

 

/BR/
31.12.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria