19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Luki widoczne w systemie Test and Trace

test and trace - 390 - 10.01.2021

Jedna na sześć osób z kontaktu ludzi zakażonych koronawirusem nie jest objęta przez system Test and Trace w Milton Keynes wedle ostatnio przedstawionych danych.
Dane z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej pokazują, że 9,625 osób zarażonych Covid-19 zostało przekazanych do systemu od 28 maja do końca roku.


2,404 przypadki zostało zidentyfikowanych w ramach systemu w zeszłym tygodniu.
21,615 zostało określonych w wyżej wymienionym okresie. 83,4 % wszystkich kontaktów zostało zidentyfikowanych, natomiast martwi, że 3,582 nie znalazł się w zasięgu systemu.
W całej Anglii 92,3 % kontaktów, nie doglądanych przez służby zdrowotne zostało umieszczonych w systemie i izolujacych się w ramach kwarantanny w ostatnim tygodniu do 30 grudnia.
W tym samym tygodniu do dnia 30 grudnia ok. 270,000 przypadków w perspektywie całego kraju zostało zanotowanych w systemie Test and Trace.

--------------------

One in six close contacts of people with coronavirus are not being reached by Test and Trace system in Milton Keynes according to the figures revealed.
Data from the Departament for Health and Social Care shows that 9,625 people who tested positive for Covid-19 in MK were transferred to the system from
May 28 to the end of the year.
2,404 new cases were recorded within the system in last week.
21,615 close contacts being indentified over this period. 83,4 % of contacts were reached but it is worrying that 3,582 people were not reached or didn't respond themselves.
Across England 92,3 % of contacts not managed by local health protection teams were reached and told to self-isolate by NHS Test and Trace in the latest week to December 30.
Around 270,000 new cases were transferred nationally in the week to December 30.

/BR/
10.01.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria