18 Październik 2021      Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Władze chcą zaszczepić całą dorosłą populację Wielkiej Brytanii do września

31.01.2021 - Szczepienia - 390

Wielka Brytania chce zaoferować każdemu dorosłemu mieszkańcowi pierwszą dawkę szczepionki na Covid-19 do września tego roku, przekazał opinii publicznej minister spraw zagranicznych Dominic Raab.
Raab powiedział, że rząd planuje zaszczepić do połowy lutego 15 milionów osób z pierwszych czterech grup priorytetowych, a do wiosny kolejnych 17 milionów. Plan zakłada, by szczepionkę otrzymała cała dorosła populacja do września.


Minister stwierdził także, że władze mają nadzieję, że restrykcje które wprowadziła decyzja o lockdownie będą mogły być stopniowo znoszone już od marca.
W ostatnim czasie do siedmiu już istniejących centrów masowych szczepień, na które przearanżowano hale konferencyjne i obiekty sportowe, dołączyło kolejnych dziesięć tego typu miejsc.
Projekt zakłada, że jedno z takich centrów zostanie otwarte w Milton Keynes z możliwością szczepienia 2,000 osób dziennie.

-----------------

United Kingdom authorities want to offer jab of Covid-19 vaccine by September this year to each country's adult resident according to foreign secretary Dominic Raab.
He said that government is planning to vaccinate 15 million from four priority groups by mid Feb and further 17 million by spring. All together everybody should get their vaccine by September.
Foreign secretary also stated that government hopes that lockdown restrictions will start getting loosened step by step from March.
Additional ten mass vaccination centres were opened up, which adds up to seven which were already in place.
The MK mass vaccination centre is in plans as well, capable of vaccinating 2,000 people daily.

/BR/
31.01.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria