19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Spada współczynnik zakaźności w Milton Keynes

Coronavirus - 10.02.2021 - 390

Współczynnik mierzący liczbę zakażeń spada. Po kilku tygodniach, gdy był on dużo wyższy niż średnia krajowa w ostatnim czasie bardzo znacząco spadł.
We wtorek był na poziomie 216, licząc zakaźność w populacji 100,000 osób. Jest to połowa tego, co było w grudniu. 212.6 to średnia krajowa współczynnika zakaźności.


Śmiertelność jest w MK niestety wciąż wysoka i trzy kolejne zgony z powodu infekcji Covid miały miejsce w ostatnich 24 godzinach.
416 śmiertelnych przypadków z powodu koronawirusa zanotowano do tej pory w Milton Keynes, z czego aż 41 miało miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni.
57 pozytywnych wyników testów w ciągu minionej doby w MK.
12,364 przypadki zakażenia koronawirusem w skali kraju i 1,052 przypadki śmiertelne.
Sytuacja mimo wszystko powoli się stabilizuje. Jest nadzieja, że będzie jeszcze lepiej wraz z większą liczbą zaszczepionych.

--------------

Milton Keynes' Covid case rate drops. After weeks of being much higher than country's average it dropped quite significantly.
The rate on Tuesday was 216 cases per 100,000 people, which is half of what it was back in December. England's average stands at 212.6 cases per 100,000 of population.
MK's death rate is unfortunately still quite high and three more deaths due to Covid were recorded in last 24 hours.
It is now 416 deaths in total in Milton Keynes, with 41 of them over the period of last seven days.
57 positive tests were recorded in MK in last 24 hours.
All together in England there were 12,364 new cases, with 1,052 deaths linked with coronavirus infection.
Situation is slowly but surely getting better. There is a hope that as vaccine roll out goes on it will improve even further.

/BR/
10.02.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria