19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Rozważane są "paszporty covidowe" jako szansa na szybszy powrót do podróży.

Screenshot 20210226-152426 390jpg

Premier Boris Johnson oznajmił, że rząd bierze pod uwagę wprowadzenie paszportów covidowych.
Premier przyznał, że jest to bardzo poważna kwestia etyczna, stąd wymaga dokładnego przemyślenia wszystkich "za" i "przeciw". Wielka Brytania staje w obliczu tego typu sytuacji po raz pierwszy.


Premier powiedział: "Nie możemy dyskryminować ludzi, którzy nie mogą przyjąć szczepionki, może tak być z powodu medycznego, lub niektórzy ludzie mogą autentycznie odmówić jej przyjęcia, choć myślę, że to błąd."
Wedle planu powracania do "normalności" rząd zaplanował wznowienie podróży zagranicznych nie wcześniej niż 17 maja. Choć rządzący nie mają planów wobec wprowadzenia paszportów szczepionkowych, to mimo wszystko wskazują, że jakieś dowody szczepień mogą okazać się konieczne ze względu na wymogi w innych krajach i mogłyby one przyspieszyć powrót podróży zagranicznych.
Istnieje też opcja wprowadzenia konieczności posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa w wypadku chęci uczestnictwa w niektórych wydarzeniach, czy korzystania z usług.
Oczywiście tylko wtedy, gdy byłby to wymóg organizatorów.
W Wielkiej Brytanii podobnie jak w większości krajów szczepienia przeciw Covid-19 nie są obowiązkowe. Natomiast odsetek chcących się zaszczepić należy do najwyższych na świecie.

-----------
Prime minister Boris Johnson said that his government is looking into introducing Covid passports.
He said that it's a serious ethical measure and it has to be looked into properly. UK is thinking about something like that for the first time ever in its history.
PM said: "We can't discriminate people who can't take vaccine for the medical reasons or the ones who refuse because they don't want to do it. Although I think it's a wrong choice."
In order to come back to "normality" the government set out plan for certain sectors to get back. Travelling abroad was set to come back the earliest on May 17. Even though authorities don't want to bring vaccinating passports, some measure may have to be introduced because of the other countries doing so. It can being back travelling abroad much quicker.
It can also be taken on board that negative tests results could be expected to show by certain events organisers. That can be obviously done in a due course as measures are developing.
Vaccinations in the UK like in the most of the countries aren't mandatory. But at same time it has to be highlighted that a lot of people in the UK want to be vaccinated.

/BR/
27.02.2021

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria