9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Rozważane są "paszporty covidowe" jako szansa na szybszy powrót do podróży.

Screenshot 20210226-152426 390jpg

Premier Boris Johnson oznajmił, że rząd bierze pod uwagę wprowadzenie paszportów covidowych.
Premier przyznał, że jest to bardzo poważna kwestia etyczna, stąd wymaga dokładnego przemyślenia wszystkich "za" i "przeciw". Wielka Brytania staje w obliczu tego typu sytuacji po raz pierwszy.


Premier powiedział: "Nie możemy dyskryminować ludzi, którzy nie mogą przyjąć szczepionki, może tak być z powodu medycznego, lub niektórzy ludzie mogą autentycznie odmówić jej przyjęcia, choć myślę, że to błąd."
Wedle planu powracania do "normalności" rząd zaplanował wznowienie podróży zagranicznych nie wcześniej niż 17 maja. Choć rządzący nie mają planów wobec wprowadzenia paszportów szczepionkowych, to mimo wszystko wskazują, że jakieś dowody szczepień mogą okazać się konieczne ze względu na wymogi w innych krajach i mogłyby one przyspieszyć powrót podróży zagranicznych.
Istnieje też opcja wprowadzenia konieczności posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa w wypadku chęci uczestnictwa w niektórych wydarzeniach, czy korzystania z usług.
Oczywiście tylko wtedy, gdy byłby to wymóg organizatorów.
W Wielkiej Brytanii podobnie jak w większości krajów szczepienia przeciw Covid-19 nie są obowiązkowe. Natomiast odsetek chcących się zaszczepić należy do najwyższych na świecie.

-----------
Prime minister Boris Johnson said that his government is looking into introducing Covid passports.
He said that it's a serious ethical measure and it has to be looked into properly. UK is thinking about something like that for the first time ever in its history.
PM said: "We can't discriminate people who can't take vaccine for the medical reasons or the ones who refuse because they don't want to do it. Although I think it's a wrong choice."
In order to come back to "normality" the government set out plan for certain sectors to get back. Travelling abroad was set to come back the earliest on May 17. Even though authorities don't want to bring vaccinating passports, some measure may have to be introduced because of the other countries doing so. It can being back travelling abroad much quicker.
It can also be taken on board that negative tests results could be expected to show by certain events organisers. That can be obviously done in a due course as measures are developing.
Vaccinations in the UK like in the most of the countries aren't mandatory. But at same time it has to be highlighted that a lot of people in the UK want to be vaccinated.

/BR/
27.02.2021

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria