26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Koniec zamknięcia uczniów w domach. Od poniedziałku czynne będą szkoły

szkoly - 07.03.2021 - 390

Dobiega końca zamknięcie uczniów w domach. Wszystkie szkoły w Anglii wracają do nauki stacjonarnej od poniedziałku, 8 marca. Poinformowano o tym przed niespełna dwoma tygodniami.


Dzieci i ich rodzice bardzo cieszą się tą wiadomością i mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Dzieci i młodzież potrzebują edukacji w szkole, ale potrzebują także kontaktu z rówieśnikami. Ma to niebagatelne znaczenie dla ich zdrowia psychicznego.
Od poniedziałku, 8 marca do nauki stacjonarnej powrócą wszystkie szkoły angielskie, a także od tego samego dnia dwie osoby z różnych gospodarstw domowych będą mogły się spotkać na otwartej przestrzeni.
Kolejny etap poluzowywania obostrzeń pandemicznych obejmie możliwość spotykania się większych grup - maksymalnie sześć osób lub dwa gospodarstwa domowe oraz otwarcie obiektów sportowych na zewnątrz. Korty tenisowe, czy pola golfowe będą otwarte już od 29 marca.
Zapowiedziano, że wszystkie dzieci będą testowane na obecność koronawirusa dwa razy w tygodniu. Testy będą jednak dobrowolne i odbywać się będą jedynie przy aprobacie rodziców. Wielu z nich jest niechętnie nastawionych do tego pomysłu.
Dodatkowo szkoły będą mieć trudności ze znalezieniem personelu, który mógłby takie testy przeprowadzić. Czas pokaże jak sytuacja się rozwinie.

-------------

The end of lockdown for education eventually. All the schools in England are coming back to face to face teaching, authorities announced two weeks ago. It's important news for both kids and parents. Young people need to meet up with their friends at school in order to maintain good mental health.
From Monday, 8th of March all the schools in England are getting back to normal. Also from that day two people from different households can meet up in the open space.
Another stage of loosening pandemic measures will include meetings of bigger groups of people from different households and opening outdoor sports venues. Tennis courts, golf courses will be opened from 29th of March.
It was announced that kids will be tested for Covid twice a week. Tests won't be mandatory and will only take place if parents will agree to them. Quite few of them don't like the idea. On the other hand chools may have problems to find enough staff to carry our testing. We'll see how it goes. Time will tell.

/BR/
07.03.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria