9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Kolejne wsparcie finansowe dla biznesów dotkniętych pandemią w Milton Keynes

wsparcie dla bisnesow - 390

Urząd miasta Milton Keynes ogłosił 31 marca jako ostateczny termin do ubiegania się o wsparcie finansowe dla biznesów dotkniętych pandemią Covid-19.

Kwiecień przyniesie kolejny program pomocowy urzędu miasta, który określony został jako 'projekt restartowy'. Kwota wsparcia jaka będzie dostępna uzależniona zostanie od wskazań, jakie w najbliższym czasie nakreśli rząd brytyjski.


Pakiet pomocowy przewidziany na marzec jest ukierunkowany na biznesy, które nie będą objęte pomocą w kwietniowym 'projekcie restartowym'.

Oferta może być przyznana w wysokości do £ 10,000 dla biznesów, które zostały zamknięte, a także do £ 4,000 dla tych, którzy pozostali otwarci, ale mimo wszystko sporo stracili finansowo. 

Do £ 7,500 na każdą nieruchomość dla niezależnie prowadzonych biznesów, które posiadają maksymalnie trzy nieruchomości/placówki.

Warto sięgnąć po pomoc, skorzystać z niej, by wspomóc swój powrót na rynek po czasie zamknięcia pandemicznego. 

--------------

MK Council announced March 31 as deadline for all the businesses affected by Covid-19 pandemic to apply for a financial support.

April will bring another way of help from Council which will be called 'restart grant'. Amount of money, which will be available depends on the British authorities guidlines which should be revealed soon.

This March's supporting package is focused on the businesses who are not eligible for a grant under 'restart scheme' which will run in April. 

Offer may include up to £ 10,000 for these businesses, who had to close and up to £ 4,000 for those who have remained open although they've significantly suffered financially.

Up to £ 7,500 per property will be available for independently run businesses, who own not more than three outlets.

Help is there. It's worth reaching out for it and help yourself to restart your business.

/BR/

16.03.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria