26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogrzeb księcia Filipa odbył się w Windsorze. Książę Edynburga miał 99 lat

prince-philip-funeral-coffin-casket-flag - 390

W Windsorze odbył się pogrzeb księcia Filipa. W wydarzeniu wzięło udział ponad 730 wojskowych. W ceremonii pogrzebowej udział wzięło jedynie 30 osób zarówno z powodu ograniczeń koronawirusowych, jak i w zgodzie z życzeniami zmarłego.
Trumna z ciałem męża królowej Elżbiety II spoczęła w krypcie królewskiej kaplicy św.Jerzego. Była więziona przez krótki dystans na zmodyfikowanym Land Roverze, który został zaprojektowany wedle wskazań samego księcia.


O godz.16 w Wielkiej Brytanii była minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego księcia. Uroczyste strzały w dziewięciu miejscach Wielkiej Brytanii i na Gibraltarze wskazały początek i koniec minuty ciszy.
Nabożeństwo żałobne poprowadzili dziekan Windsoru David Conner i zwierzchnik kościoła anglikańskiego, arcybiskup Canterbury Justin Welby.
Kształt ceremonii został przeprowadzony wedle tego, co pragnął sam książe i wyraził jego przynależność wojskową.
Dziekan Conner w homilii powiedział m.in znamienne słowa: "Wszyscy byliśmy pod wrażeniem (zainspirowani) Jego niezachwianą lojalnością do naszej królowej, jego oddaniem i poświęceniem narodowi, odwagą, hartem ducha i wiarą".
Książę Filip zmarł w piątek, 9 kwietnia na dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami.

-------
Funeral of Prince Philip took place in Windsor on Saturday. More than 730 members of the armed forces took part in the event, but there was a limit of 30 mourners inside St George's Chapel, due to Covid restrictions.
His coffin was carried the short distance to St George's Chapel on a modified Land Rover, which the Duke himself helped to design.
A ceremonial gun fire across the UK and Gibraltar marked the start and end of the minute's silence.
Dean of Windsor David Conner and archbishop of Canterbury Justin Welby conducted the ceremony inside the Chapel.
The Dean said during his speech: "We have been inspired by his unwavering loyalty to our Queen, by his service to the nation and the Commonwealth, by his courage, fortitude and faith."
Prince Philip died on Friday, 9 April, two months before his 100th birthday.

/BR/

19.04.2021 - Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria