9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Poziom wyszczepienia czterdziestolatków i perspektywa całkowitego zniesienia obostrzeń.

09.06.2021 - 390

Są miasta w Anglii, w których szczepienia dla tych, którzy ukończyli 40 lat życia nie idą w sposób, w jaki planowały władze. Wyszczepialność jest ważnym elementem w perspektywie kolejnego znoszenia obostrzeń, które było pierwotnie planowane na 21 czerwca. 

Poza Londynem 1,3 miliona ludzi, którzy ukończyli czterdzieści lat nie otrzymało jeszcze pierwszej dawki szczepionki na Covid.


Nowe dane wskazują, że wszczepialność w londyńskiej metropolii jest niezadowalająca, ok. pół miliona osób powyżej 40 roku życia nie jest jeszcze zaszczepionych nawet jedną dawką. Ale nie tylko Londyn ma kłopoty z szczepieniami w tej grupie obywateli.

W skali kraju 93% osób, które ukończyły 40 rok życia jest zaszczepionych. Mimo, że jest to bardzo korzystny wynik, to są jeszcze miejsca, które odstają w tych wskaźnikach.

Jednym z nich jest Luton z 77,743 (89%) ludzi powyżej 40 roku życia, którzy otrzymali choć jedną dawkę szczepionki. 10,059 jeszcze wciąż tego nie ma za sobą. 

Tymczasem 34 nowe przypadki zakażenia zanotowano w miniony weekend w Milton Keynes. Nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych, połączonych z zakażeniem Covid.

Ostatnie dane wskazują, że 52.5% mieszkańców zostało w UK w pełni  zaszczepionych, a 76.6% ludzi, którzy ukończyli 18 lat życia otrzymało jedną dawkę szczepionki na Covid. 

-------

There are councils in England where vaccinations for over 40s don't go the way authorities hoped for.

Vaccine uptake is important factor in terms of thinking about lockdown end which approaches and it was originally planned for 21 June.

Outside of London 1,3 million people aged 40 and over are still to receive their first dose of vaccine against Covid-19. New analysis revealed that Covid vaccine uptake is still on the low level in London, with more than 0,5 million over 40s not vaccinated yet in capital. But London isn't the only one spot with lower than expected vaccine uptake.

Across the country, 93 % of 40 and overs have been vaccinated, but there're still areas which stay behind the expected uptake. One of them is Luton with 77,743 (89%) people aged 40 and over who have received at least one dose of Covid vaccine. 10,059 still remain not vaccinated at this moment.

Meanwhile there were 34 new Covid cases recorded in Milton Keynes last weekend. No Covid linked deaths were confirmed. 

The latest vaccination data for the UK shows 52.5% of adults are fully vaccinated and 76.6% of over 18s have received the first dose of vaccine.

/BR/

09.06.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria