28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Poziom wyszczepienia czterdziestolatków i perspektywa całkowitego zniesienia obostrzeń.

09.06.2021 - 390

Są miasta w Anglii, w których szczepienia dla tych, którzy ukończyli 40 lat życia nie idą w sposób, w jaki planowały władze. Wyszczepialność jest ważnym elementem w perspektywie kolejnego znoszenia obostrzeń, które było pierwotnie planowane na 21 czerwca. 

Poza Londynem 1,3 miliona ludzi, którzy ukończyli czterdzieści lat nie otrzymało jeszcze pierwszej dawki szczepionki na Covid.


Nowe dane wskazują, że wszczepialność w londyńskiej metropolii jest niezadowalająca, ok. pół miliona osób powyżej 40 roku życia nie jest jeszcze zaszczepionych nawet jedną dawką. Ale nie tylko Londyn ma kłopoty z szczepieniami w tej grupie obywateli.

W skali kraju 93% osób, które ukończyły 40 rok życia jest zaszczepionych. Mimo, że jest to bardzo korzystny wynik, to są jeszcze miejsca, które odstają w tych wskaźnikach.

Jednym z nich jest Luton z 77,743 (89%) ludzi powyżej 40 roku życia, którzy otrzymali choć jedną dawkę szczepionki. 10,059 jeszcze wciąż tego nie ma za sobą. 

Tymczasem 34 nowe przypadki zakażenia zanotowano w miniony weekend w Milton Keynes. Nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych, połączonych z zakażeniem Covid.

Ostatnie dane wskazują, że 52.5% mieszkańców zostało w UK w pełni  zaszczepionych, a 76.6% ludzi, którzy ukończyli 18 lat życia otrzymało jedną dawkę szczepionki na Covid. 

-------

There are councils in England where vaccinations for over 40s don't go the way authorities hoped for.

Vaccine uptake is important factor in terms of thinking about lockdown end which approaches and it was originally planned for 21 June.

Outside of London 1,3 million people aged 40 and over are still to receive their first dose of vaccine against Covid-19. New analysis revealed that Covid vaccine uptake is still on the low level in London, with more than 0,5 million over 40s not vaccinated yet in capital. But London isn't the only one spot with lower than expected vaccine uptake.

Across the country, 93 % of 40 and overs have been vaccinated, but there're still areas which stay behind the expected uptake. One of them is Luton with 77,743 (89%) people aged 40 and over who have received at least one dose of Covid vaccine. 10,059 still remain not vaccinated at this moment.

Meanwhile there were 34 new Covid cases recorded in Milton Keynes last weekend. No Covid linked deaths were confirmed. 

The latest vaccination data for the UK shows 52.5% of adults are fully vaccinated and 76.6% of over 18s have received the first dose of vaccine.

/BR/

09.06.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria