9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Paszporty szczepionkowe możliwe w użyciu w przyszłości na dużych imprezach

15.06.2021 - 390

Rozważane jest wprowadzenie paszportów szczepionkowych, mogących pomóc w przyszłości w organizacji dużych imprez. Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, a temat jest wciąż na stole w fazie negocjacji.  Możliwe jest ich zastosowanie w organizacji sporych wydarzeń sportowych, koncertów, czy innych masowych zgromadzeń.

Uważa się także, że mogą być pomocne w biznesie w walce z ewentualną kolejną falą zachorowań. 


Niektórzy parlamentarzyści zauważają, że wprowadzenie tych certyfikatów nie będzie mieć podstawy prawnej, a także niesie znamiona dyskryminacji. Pomimo tego, że zaprezentowano je jako korzystne dla dobra wspólnego, to nie da się ukryć, że mają znamiona dzielenia i dyskryminacji społecznych zarówno w sferze socjalnej, jak i ekonomicznej. 

Komitet parlamentarny również wypowiedział się w tej perspektywie, że ten system niesie zagrożenia wzbudzania podziałów i dyskryminacji. 

Istniejąca aplikacja NHS już zawiera informacje na temat szczepień, a wkrótce będzie także informować o ewentualnych testach. Certyfikaty szczepionkowe zaczynają obowiązywać oficjalnie w Unii Europejskiej od 1 lipca. Komisja Europejska ma nadzieję, że będzie to bardzo pomocne narzędzie dla sektora usług turystycznych.

------

Vaccine passports are considered for use at big events in the future. No decision has yet been made but this matter is still on the table. They seem to have a role to play at large events, such as sports matches, concerts and the other public gatherings. 

It is also thought they could help to prevent business closures if there was another wave of the infections.

Certain MP's have pointed out that introducing the certificates would be unjustified and discriminatory.

Even though they're being presented as the intention for the universal good, they've got unfortunately potential to cause deep damage socially and economically.

This Covid certification system will be "discriminator along the lines of race, religion and age" according to the conclusions of the British Parliament Committee. 

The NHS app has already been altered to allow its users to prove their vaccine status and further changes, i.e tests results can be implemented and appear on there as well.

Covid certificates are being introduced within European Union from 1 July. It will help tourism industry to get back on track to the normality.

/BR/

15.06.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria