26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Paszporty szczepionkowe możliwe w użyciu w przyszłości na dużych imprezach

15.06.2021 - 390

Rozważane jest wprowadzenie paszportów szczepionkowych, mogących pomóc w przyszłości w organizacji dużych imprez. Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, a temat jest wciąż na stole w fazie negocjacji.  Możliwe jest ich zastosowanie w organizacji sporych wydarzeń sportowych, koncertów, czy innych masowych zgromadzeń.

Uważa się także, że mogą być pomocne w biznesie w walce z ewentualną kolejną falą zachorowań. 


Niektórzy parlamentarzyści zauważają, że wprowadzenie tych certyfikatów nie będzie mieć podstawy prawnej, a także niesie znamiona dyskryminacji. Pomimo tego, że zaprezentowano je jako korzystne dla dobra wspólnego, to nie da się ukryć, że mają znamiona dzielenia i dyskryminacji społecznych zarówno w sferze socjalnej, jak i ekonomicznej. 

Komitet parlamentarny również wypowiedział się w tej perspektywie, że ten system niesie zagrożenia wzbudzania podziałów i dyskryminacji. 

Istniejąca aplikacja NHS już zawiera informacje na temat szczepień, a wkrótce będzie także informować o ewentualnych testach. Certyfikaty szczepionkowe zaczynają obowiązywać oficjalnie w Unii Europejskiej od 1 lipca. Komisja Europejska ma nadzieję, że będzie to bardzo pomocne narzędzie dla sektora usług turystycznych.

------

Vaccine passports are considered for use at big events in the future. No decision has yet been made but this matter is still on the table. They seem to have a role to play at large events, such as sports matches, concerts and the other public gatherings. 

It is also thought they could help to prevent business closures if there was another wave of the infections.

Certain MP's have pointed out that introducing the certificates would be unjustified and discriminatory.

Even though they're being presented as the intention for the universal good, they've got unfortunately potential to cause deep damage socially and economically.

This Covid certification system will be "discriminator along the lines of race, religion and age" according to the conclusions of the British Parliament Committee. 

The NHS app has already been altered to allow its users to prove their vaccine status and further changes, i.e tests results can be implemented and appear on there as well.

Covid certificates are being introduced within European Union from 1 July. It will help tourism industry to get back on track to the normality.

/BR/

15.06.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria