28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Paszporty szczepionkowe możliwe w użyciu w przyszłości na dużych imprezach

15.06.2021 - 390

Rozważane jest wprowadzenie paszportów szczepionkowych, mogących pomóc w przyszłości w organizacji dużych imprez. Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, a temat jest wciąż na stole w fazie negocjacji.  Możliwe jest ich zastosowanie w organizacji sporych wydarzeń sportowych, koncertów, czy innych masowych zgromadzeń.

Uważa się także, że mogą być pomocne w biznesie w walce z ewentualną kolejną falą zachorowań. 


Niektórzy parlamentarzyści zauważają, że wprowadzenie tych certyfikatów nie będzie mieć podstawy prawnej, a także niesie znamiona dyskryminacji. Pomimo tego, że zaprezentowano je jako korzystne dla dobra wspólnego, to nie da się ukryć, że mają znamiona dzielenia i dyskryminacji społecznych zarówno w sferze socjalnej, jak i ekonomicznej. 

Komitet parlamentarny również wypowiedział się w tej perspektywie, że ten system niesie zagrożenia wzbudzania podziałów i dyskryminacji. 

Istniejąca aplikacja NHS już zawiera informacje na temat szczepień, a wkrótce będzie także informować o ewentualnych testach. Certyfikaty szczepionkowe zaczynają obowiązywać oficjalnie w Unii Europejskiej od 1 lipca. Komisja Europejska ma nadzieję, że będzie to bardzo pomocne narzędzie dla sektora usług turystycznych.

------

Vaccine passports are considered for use at big events in the future. No decision has yet been made but this matter is still on the table. They seem to have a role to play at large events, such as sports matches, concerts and the other public gatherings. 

It is also thought they could help to prevent business closures if there was another wave of the infections.

Certain MP's have pointed out that introducing the certificates would be unjustified and discriminatory.

Even though they're being presented as the intention for the universal good, they've got unfortunately potential to cause deep damage socially and economically.

This Covid certification system will be "discriminator along the lines of race, religion and age" according to the conclusions of the British Parliament Committee. 

The NHS app has already been altered to allow its users to prove their vaccine status and further changes, i.e tests results can be implemented and appear on there as well.

Covid certificates are being introduced within European Union from 1 July. It will help tourism industry to get back on track to the normality.

/BR/

15.06.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria