28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

250,000 dawek szczepionki podanych w Milton Keynes

22.06.2021 - 390

21 nowych przypadków zakażenia Covid zostało wykrytych w Milton Keynes w poniedziałek, 21 czerwca. Siedmiodniowy indeks zakażeń wynosi 71.6 i jest niższy niż średnia krajowa, czyli 89.3.
10,633 nowych przypadków zostało raportowanych w skali kraju i tylko pięć ofiar śmiertelnych.


Mimo, że ilość zakażeń wzrasta to nie idzie to w parze z ilością zgonów. Jest to dowód na to, że efektywność szczepionek i ich odporność na zakażenia i najcięższy przebieg choroby jest bardzo wysoka.
Nowo opublikowane dane pokazują również bardzo korzystny obraz szczepień w MK. 250,000 dawek szczepionki zostało już rozdysponowanych w mieście. Ten świetny wynik stał się możliwy dzięki skutecznemu współdziałaniu wielu podmiotów.
Apteki, szpital, przychodnie; każda z tych placówek odegrała swoją istotną rolę. Pięć przychodni przyłączyło się do programu szczepień w MK, więc ich efektywność może jeszcze bardziej wzrosnąć.
Milton Keynes jest przykładem jak rzeczowa współpraca przekłada się na osiągnięcie sukcesu.

------

21 new Covid cases were reported in Milton Keynes on Monday, 21 June. Seven day infection rate stands at 71.6 and is lower than today's UK average of 89.3. Nationally there have been 10,633 new cases recorded but only five deaths.
So even though number of new cases is still rising, it doesn't involve many deaths. It proves that vaccines are doing good job and they're giving proper immunological defence from the strongest Covid infections.
Newly released figures also show a very optimistic trend in Milton Keynes. 250,000 doses of a coronavirus vaccine were given in there.
This milestone was possible to achieve thanks to great cooperation of many different entities. Pharmacies, hospital and GP surgeries played their part in this success.
Vaccination opportunities have been now extended with five pharmacy clinics joining the scheme in MK.
Milton Keynes sets an example of the great partnership in order to call the vaccination rollout a success.

/BR/
22.06.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria