21 Maj 2022      Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Milton Keynes. Wskaźnik zakażeń rośnie.

09.07.2021 - 390

71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w Milton Keynes i siedmiodniowy wskaźnik w MK niestety wciąż rośnie. Liczba nowych potwierdzonych zakażeń w skali kraju wyniosła w czwartek 8 lipca 32,551. Pomimo tego, że 71 przypadków to nieco mniej niż dzień wcześniej to jest to wciąż niepokojąca liczba.


Siedmiodniowy wskaźnik zakażeń wynosi obecnie w MK 248.6 na 100.000 ludzi i mimo tego, że jest to bardzo wysoki współczynnik zakaźności to znajduje się poniżej średniej krajowej, która jest na poziomie 267.1. 

Sześciu pacjentów potrzebuje pomocy szpitalnej w Milton Keynes z powodu zakażenia Covid. 

Skuteczny proces szczepienia mieszkańców UK zbudował w kraju odporność populacyjną, co przekłada się na to, że nie notuje się dużej liczby ciężkich zachorowań. Hospitalizacje i zgony z powodu koronawirusa pozostają na bardzo niskim poziomie w UK.

------

71 new Covid cases were confirmed in Milton Keynes and MK's seven day infection rate unfortunately continue to rise. Number of newly recorded Covid cases reached 32,551 on Thursday, 8 July.

Even though 71 new cases is slightly less than it was confirmed a day before, it's still very worrying number of new cases.

Seven day case rate in MK stands at 248.6 per 100.000 people at the moment and although it's a very high indication it stays below the country's average which is 267.1.

Six Covid patients are hospitalised in Milton Keynes because of infections. 

A really good and effective vaccination rollout has obviously build up a proper herd immunity in the UK, which means there are not many very bad infections. Hospital admissions and deaths because of Covid still stay at the low level in the UK. 

/BR/

09.07.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria