28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu w pięknej, letniej pogodzie.

23.07.2021 - 390

Temperatura wzrasta, wszyscy szukamy możliwości i sposobu spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Splash park w Dunstable i Leighton Buzzard jest bardzo dobrą i ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu.
Pochmurna aura w końcu odchodzi i gorące, słoneczne dni są z nami i powinny być równie gorąco przywitane.


Splash parks są idealnym miejscem na wypoczynek z najbliższymi w niedalekiej odległości od Milton Keynes.
Weźcie swój ręcznik, krem do opalania, załóżcie okulary przeciwsłoneczne i sprawdźcie gdzie w bliskiej okolicy Wasze dzieci mogą się popluskać, korzystając z dobrodziejstw parków i miejsc rozrywki.
Bennett's Splash Park w Dunstable jest otwarty codziennie w godzinach 10-18 aż do 12 września. Można spędzić w parku do 2 godzin, a jednorazowo może w jego obrębie przebywać maksymalnie do 60 osób. W pobliżu jest parking, a także kawiarnia, w której można kupić kawę, napoje, ciastka.
Parsons Road Recreation Ground w Leighton Buzzard także zaprasza. Splash park mieszczący się w ramach całego kompleksu jest wspaniałym pomysłem na wypoczynek szczególnie dla najmłodszych. Park jest darmowy, aczkolwiek pobliski parking wymaga opłaty.
Inne mieszczące się w okolicy podobne miejsca to Hitchin i Letchworth.
Taka forma wypoczynku jest idealna dla rodziny, szczególnie z perspektywy małych dzieci. Wakacje tuż za rogiem, więc warto skorzystać także z tej ciekawej propozycji.

-------

Temperature is rising and we're all looking for the way of spending free time among family and friends. Splash park in Dunstable and Leighton Buzzard are giving ideas to spend free day out.
The cloudy weather is finally dissapearing and hot, sunny days are eventually here and should be kindly welcomed.
Splash parks are the ideal placed for a family day out near Milton Keynes.
Grab your towel, sun cream and put sunglasses on and check out where your little ones can splash around in neighbourhood area to MK across the Bedfordshire.
Bennett's Splash Park in Dunstable is open every day between 10am and 6pm until September 12. Two hours in the park are allowed with up to 60 people at a time being within the area.
There is parking close by, as well as café where refreshments i.e: coffees, juices, cakes, etc. can be purchased.
Parsons Road Recreation Ground in Leighton Buzzard is also inviting. Its splash park at this recreation ground is a very nice addition to the park especially from the children's perspective.
Park is free, although nearby car park requires a charge.
The other splash parks near MK & Bedfordshire are based in Letchworth and Hitchin.
Spending time in the park and splash area is a great idea for family day out especially on the weekend or holiday time which is just round the corner in the UK.

/BR/
20.07.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria