9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu w pięknej, letniej pogodzie.

23.07.2021 - 390

Temperatura wzrasta, wszyscy szukamy możliwości i sposobu spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Splash park w Dunstable i Leighton Buzzard jest bardzo dobrą i ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu.
Pochmurna aura w końcu odchodzi i gorące, słoneczne dni są z nami i powinny być równie gorąco przywitane.


Splash parks są idealnym miejscem na wypoczynek z najbliższymi w niedalekiej odległości od Milton Keynes.
Weźcie swój ręcznik, krem do opalania, załóżcie okulary przeciwsłoneczne i sprawdźcie gdzie w bliskiej okolicy Wasze dzieci mogą się popluskać, korzystając z dobrodziejstw parków i miejsc rozrywki.
Bennett's Splash Park w Dunstable jest otwarty codziennie w godzinach 10-18 aż do 12 września. Można spędzić w parku do 2 godzin, a jednorazowo może w jego obrębie przebywać maksymalnie do 60 osób. W pobliżu jest parking, a także kawiarnia, w której można kupić kawę, napoje, ciastka.
Parsons Road Recreation Ground w Leighton Buzzard także zaprasza. Splash park mieszczący się w ramach całego kompleksu jest wspaniałym pomysłem na wypoczynek szczególnie dla najmłodszych. Park jest darmowy, aczkolwiek pobliski parking wymaga opłaty.
Inne mieszczące się w okolicy podobne miejsca to Hitchin i Letchworth.
Taka forma wypoczynku jest idealna dla rodziny, szczególnie z perspektywy małych dzieci. Wakacje tuż za rogiem, więc warto skorzystać także z tej ciekawej propozycji.

-------

Temperature is rising and we're all looking for the way of spending free time among family and friends. Splash park in Dunstable and Leighton Buzzard are giving ideas to spend free day out.
The cloudy weather is finally dissapearing and hot, sunny days are eventually here and should be kindly welcomed.
Splash parks are the ideal placed for a family day out near Milton Keynes.
Grab your towel, sun cream and put sunglasses on and check out where your little ones can splash around in neighbourhood area to MK across the Bedfordshire.
Bennett's Splash Park in Dunstable is open every day between 10am and 6pm until September 12. Two hours in the park are allowed with up to 60 people at a time being within the area.
There is parking close by, as well as café where refreshments i.e: coffees, juices, cakes, etc. can be purchased.
Parsons Road Recreation Ground in Leighton Buzzard is also inviting. Its splash park at this recreation ground is a very nice addition to the park especially from the children's perspective.
Park is free, although nearby car park requires a charge.
The other splash parks near MK & Bedfordshire are based in Letchworth and Hitchin.
Spending time in the park and splash area is a great idea for family day out especially on the weekend or holiday time which is just round the corner in the UK.

/BR/
20.07.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria