28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Bezdomność dużo większym problemem w Milton Keynes po lockdownach.

25.07.2021 - 390
Bezdomność stała się dużym większym problemem w Milton Keynes niż miało to miejsce w czasach przedpandemicznych. Dotarła do punktu kulminacyjnego, fundacja charytatywna pomagająca osobom w kryzysie bezdomności prosi o pomoc. Każdego tygodnia o pomocną dłoń zwraca się do niej 100 osób.
Organizacje pomocowe podkreślają, że jest to najtrudniejszy okres jaki pamiętają, ponieważ tak ogromnie dużo ludzi jak nigdy dotąd szuka pomocy. 
W normalnych okolicznościach to zima jest czasem największych wyzwań, ale tym razem jest zdecydowanie inaczej.
Uważa się, że tak ogromny wzrost osób w kryzysie bezdomności szukających pomocy jest wynikiem pandemii.
Winter Night Shelter Charity działa na pełnych obrotach w dziennym centrum pomocowym przy Unity Park Station.
Opieka społeczna, posiłki i pomoc praktyczna jest oferowana osobom w kryzysie każdego dnia.
Głównym priorytetem działań jest znalezienie ludziom pozostającym w kryzysie bezdomności dłuższego miejsca zakwaterowania, a także wsparcie w szukaniu pracy.
Fundacja odpowiedziała również pozytywnie na prośbę NHS, by zorganizować tymczasowy punkt szczepień dla osób, których zlokalizowanie jest często dla systemu bardzo trudne.
"Obecnie największe wyzwania jakie stoją przed nami tkwią w sferze pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. 83% wszystkich osób potrzebuje pomocy właśnie w tym wymiarze. To może być pomoc od jednego z naszych terapeutów w zakresie psychologii lub doradcy w zakresie nałogów. Pomagamy ok. 40-50 ludziom w czasie każdej z naszych grup w ramach odbywających się dwa razy w tygodniu spotkań Community Groups, mających za zadanie wspierać cierpiących na izolację, wykluczenie i samotność", powiedział przedstawiciel fundacji charytatywnej. 
Jest bardzo wiele do zrobienia, szczególnie w czasie po lockdownach, gdzie duża większa ilość osób stała się bezdomna. Wyzwania ciągle rosną, ale fundacje, które pomagają ludziom w potrzebie mają ogromną nadzieję na wsparcie i otwarte ludzkie serca. 
 
------
 
Homelessness have become much bigger crisis right now than it was the case in pre-pandemic times in Milton Keynes. 
It reaches crisis point, charity appeals for help as they deal with 100 people each week.
Charities say that they're experiencing its busiest time ever with so many people desperately seeking help.
Normally winter time is the busiest time, but not this year. 
This summer charities are dealing with an "unprecedented" need. It is believed the impact of the Covid pandemic is the reason for this unbelievable situation.
Winter Night Shelter Charity is operating at full capacity at its day centre at Unity Park Station. Welfare contributions, meals and practical help to homeless and vulnerable people is on offer every single day.
A key focus charity has on helping homeless people is to try to find longer-term accomodation and give people in need a hand in finding job.
The charity have also responded to NHS's request to become a temporary vaccination centre for vulnerable people, who are often very hard to reach by the system. 
"Increasingly now, the biggest need is in the area of mental health with around 83% of guests requiring support in this area. This may involve help from one of our wellbeing therapists or our addiction counsellor, and we are seeing 40-50 people at each of our twice - weekly Community Club groups designed to combat isolation and loneliness", said charity's spokesman.
It's so much to do, especially in post -lockdown times where many more people have become homeless. Challenges are rising rapidly, but charities which are helping people in need hope for sincere gestures from the donators.
 
/BR/
25.07.2021 – Milton Keynes
 

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria