26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

30 pacjentów w szpitalu uniwersyteckim w Milton Keynes chorych na Covid, w tym jeden wentylowany.

28.11.2021 - 390

Ostatnie dane pandemiczne, które upubliczniono pokazują, że 30 pacjentów przebywa w szpitalu uniwersyteckim w Milton Keynes z pozytywnymi testami, jedna z tych hospitalizowanych osób jest wentylowana i znajduje się w dość ciężkim stanie. Wskazania dotyczą osób, które otrzymały pozytywny wynik testu po przyjęciu do szpitala, jak i tych, które były "pozytywne" przed hospitalizacją.


228 pozytywnych testów odnotowano w MK w ciągu ostatniej doby, co daje razem 401,645 od wybuchu pandemii. 

Te aktualne wiadomości przychodzą w czasie, gdy ujawniono także nowy wariant koronawirusa na kontynencie afrykańskim. Wariant B.1.1.529 został już okrzyknięty "najbardziej niebezpiecznym, jaki dotychczas się pojawił". Wiąże się z nim wiele obaw, ale mam wrażenie, że warto się uspokoić i poczekać na rozwój wypadków, a przede wszystkim konkretne wyniki badań naukowców z dziedziny epidemiologii.

------

The latest figures were released and they've revealed that 30 patients are being treated at Milton Keynes University Hospital have tested positive for coronavirus with one patient on a ventilator bed in quite bad condition. These data shows that people in MK Hospital who tested positive and then have been admitted as well as these ones who have received positive result after admission.

228 positive tests were recorded in last 24 hours in MK, with the number reaching 401,645 since the outbreak of the pandemic. 

These news come as the new variant appeared in Africa. The B.1.1.529 Covid variant is already being called "the worst one that we've seen so far". It's giving many concerns but at the same time it's worth to be stay calm and wait for the proper investigation from the scientific teams.

/BR/

28.11.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria