26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Open University dołącza do protestu.

02.12.2021 - 390

Załoga The Open University mieszczącego się w Milton Keynes jest w czasie trzydniowego strajku razem z 58 innymi uniwersytetami. Sprawa dotyczy zarobków, a także emerytur. Strajk trwa od 1-3 grudnia i niestety może zaburzyć proces nauczania na biorących w nim udział uczelniach. 


Inicjatywa dotycząca strajku została podjęta z racji spadających zarobków, luki zarobkowej z wynikającej z płci i pochodzenia. Dodatkowo spór dotyczy także ogromnych nakładów pracy, jakie są wymagane. 

Pracownicy Open University mogą stracić od 10%-50% swoich korzyści emerytalnych jeśli zmiany wejdą w życie.

Jedna z osób ze środowiska Open University powiedziała: "Przyszłość edukacji wyższej jest zagrożona. Wzrastające nierówności mają negatywny wpływ na studentów i wykładowców. Słabe warunki pracy mają bezpośredni wpływ na równie słabe warunki nauki. Prosimy naszych liderów uniwersyteckich, by z nami współpracowali. Nie jest za późno, by pracodawcy polepszyli swoją ofertę, próbując znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji".

Związek zawodowy The University and College Union (UCU) wspiera akcję protestacyjną swoich członków. 

-----

Staff at The Open University based in Milton Keynes are now on a three-day strike with 58 other universities over pension and pay. Strike will last from 1 to 3 December and is expected to cause disruption to many students. 

Action is being taken over falling pay, the gender and ethnic pay gap and unsafe workloads. 

Open University staff can lose between 10%-50% of their pension benefits if the changes will be imposed.

One spokesman said on behalf Open University: "The future of higher education is under threat. Growing inequality affects students and staff. Poor working conditions mean poor learning conditions. We continue to ask university leaders to work with us. It is not too late for the employers to improve their offer in order to seek a resolution to this dispute".

The University and College Union (UCU) is supporting its members in the strike action.

/BR/

02.12.2021 - Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria