26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Premier Boris Johnson w Milton Keyne.

31.12.2021 - 390

Premier Boris Johnson odwiedził w środę, 29 grudnia punkt szczepień Rainbow Pharmacy mieszczący się w Open University w Milton Keynes. Apelował, by zaszczepić się dawką przypominającą w celu skutecznej walki z wariantem Omicron.


Podczas rozmowy z reporterem Sky News premier powiedział: "Przykro mi to mówić, ale znaczna większość osób, które lądują na oddziałach intensywnej terapii w naszych szpitalach to ci, którzy nie przyjęli jeszcze dawki przypominającej". 

Kontynuował: "Jeśli nie jesteś zaszczepiony, masz ośmiokrotnie większą szansę, by znaleźć się w szpitalu. Ważne, by wziąć dawkę przypominającą. Ważne, by to zrobić dla siebie i móc celebrować Nowy Rok rozsądnie i uważnie". 

Premier dodał, że dzięki zaszczepieniu sporej ilości mieszkańców Anglii możliwe jest powstrzymanie się od kolejnych restrykcji przed Nowym Rokiem.

Dał także do zrozumienia, że "wariant Omicron jest oczywiście niezbyt zjadliwy, nie tak jak Delta i dlatego możemy tak postępować" (bez dodatkowych obostrzeń).

-----

Prime Minister Boris Johnson has visited a Rainbow Pharmacy Vaccination Clinic at the Open University in Milton Keynes on Wednesday, 29 December. 

He urged people to get boosted with an additional jab to fight Omicron variant of coronavirus. 

Speaking to Sky News PM said: "I'm sorry to say this but the overwhelming majority of people who are currently ending up in intensive care in our hospitals are people who are not boosted", Johnson said.

He added: "If you're not vaccinated, you're eight times more likely to get into hospital. So it's great thing to do (booster vaccination). It's very important. Get boosted for yourself, and enjoy New Year sensibly and cautiously."

/BR/

31.01.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria