9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Wariant Omicron mniej poważny wedle ostatnich badań naukowców z Anglii, Szkocji i RPA.

28.01.2021

Liczba pracowników ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii, będących na zwolnieniu z powodu Covidu wzrasta w całym kraju, jak wynika z ostatnich danych.
Prawie 19,000 pracowników National Health Service było na zwolnieniu chorobowym z powodu koronawirusa 19 grudnia, co stanowi ponad
50-procentowy wzrost tydzień do tygodnia.


System zdrowotny w Wielkiej Brytanii jest pod sporą presją z racji absencji wielu pielęgniarek, lekarzy i pozostałego personelu medycznego. Wskazano także, że zakażenie wariantem Omicron niesie ze sobą lżejsze zachorowanie.
Ministrowie rządu Borisa Johnsona podkreślili, że obecnie nie są planowane żadne dodatkowe obostrzenia.
Niedawno przeprowadzone badania naukowe przez Imperial College London wykazały, że w wyniku zakażenia wariantem Omicron 40% mniej pacjentów wymaga hospitalizacji w porównaniu z Delta.
Badania naukowe przeprowadzone przez wirusologów z Republiki Południowej Afryki, Szkocji i Anglii wskazały podobny trend, że Omicron daje lżejsze przechorowanie, a dodatkowo łączy się z mniejszym stopniem hospitalizacji.
Ponad 100,000 przypadków zakażenia notowanych jest obecnie dziennie w Wielkiej Brytanii, a mimo to liczba zgonów i przyjęć do szpitala z powodu Covid-19 utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

-----

The number of NHS staff off-work due to Covid infection is rising across the country according to the data, which was recently revealed to the public.
Nearly 19,000 NHS staff were off-work for Covid-related reasons on 19 December which is over 50% more than it was the case a week ago.
It's being highlighted that NHS is under pressure at the moment due to absences of their staff even though early studies have shown that the Omicron variant may cause a milder illness than previous one Delta. Ministers pointed out that no further measures are needed to be implemented in England at the current moment.
Researchers found in their studies that Omicron variant gives less hospitalisation cases than the Delta with around 40% less risk of being hospitalised according to the Imperial College London study.

South Africa, England and Scotland studies all revealed the same trend that Omicron variant of coronavirus is supposed to be milder and give less hospitalisations while compared with Delta. With UK recording over 100,000 new cases every day because of new variant being more infectious, both hospitalisations and deaths are staying at a quite low level.

/BR/

28.12.2021 - Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria