9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Nowe centrum szczepień w MK

20.12.2021 - 390

Nowe centrum szczepienne zostanie otwarte na Stadionie MK, by dać mieszkańcom szansę do szybkiego przyjęcia szczepionki w ramach walki z nowym wariantem koronawirusa Omikron.

Nowe miejsce, w którym będzie można się zaszczepić sprawi, że będzie możliwość przyjęcia w krótkim okresie dawki przypominającej.


Centrum na Stadium MK zacznie działać od poniedziałku, 20 grudnia. Będzie można umówić się na wizytę poprzez system internetowy już od najbliższej środy. To już kolejne duże miejsce szczepień w Milton Keynes obok dużo wcześniej działającego Saxon Court. 

Felicity Cox, szefowa zintegrowanego systemu opieki zdrowotnej Bedfordshire, Luton i Milton Keynes, powiedziała: "Otwarcie dwóch nowych centrów szczepień pozwoli zwiększyć ilość wizyt, a zarazem szczepień, jakie będziemy w stanie zaproponować mieszkańcom każdego dnia. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się pierwszą, drugą, albo przypominającą dawką, by zgłaszali się na szczepienia".

Informacje o nowym punkcie szczepień pojawiają się w czasie, gdy zarówno minister zdrowia, jak i rząd zaczynają przebąkiwać o możliwych obostrzeniach i lockdownie po Świętach. 

-----

A new vaccination centre will open at Stadium MK on Monday to give residents to get boost jab quickly in order to fight Omicron variant.

Opening new vaccination centre will give many residents quick access to get boosted in the area.

The brand new centre at Stadium MK will open on Monday, 20 December. Walk-in appointments will be available to book an appointment from Wednesday on the national booking service. 

The Stadium MK site will be another walk-in place on top of Saxon Court, which has already opened before.

Felicity Cox, Chief Executive, Bedfordshire, Luton and Milton Keynes Care System, said: "The opening of two new vaccination centres will allow us to increase the number of appointments available to our population each day.

"I would like to encourage anyone who has not yet had their first, second or booster vaccine, to come forward to get vaccinated".

That decision comes during the pre-Christmas time, while health secretary and government are saying between words that they may impose lockdown measures imposed after Christmas. 

/BR/

20.12.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria