3 Lipiec 2022      Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Obostrzenia w Anglii zostaną zniesione miesiąc wcześniej.

10.02.2022 - 390

"Zakładając, że obecne zachęcające trendy w liczbach będą się utrzymywać, spodziewam się, że będziemy w stanie znieść ostatnie wewnętrzne ograniczenia krajowe – włączając prawny wymóg izolacji po pozytywnym teście na Covid – o cały miesiąc wcześniej”, powiedział w środę, 9 lutego w brytyjskim parlamencie Boris Johnson. 


 Wedle obecnych wskazań obostrzenia w Anglii mają potrwać do 24 marca, ale według tej zapowiedzi premiera najprawdopodobniej nastąpi to o "cały miesiąc wcześniej". Na konkretną datę trzeba będzie pewnie poczekać kilka dni.

Rzecznik szefa rządu pytany, czy zmiana ta będzie oznaczać, że osoby z pozytywnym testem na Covid będą mogły od razu pójść do pracy powiedział, że "rząd nie poleca powrotu do pracy osobom chorym na Covid tak samo jak nie poleca go osobom chorym na grypę, ale nie będzie prawnego obowiązku izolacji". 

Czyli można w zasadzie powiedzieć, że rząd idzie drogą wielu krajów europejskich, które znoszą wszelkie obostrzenia, przyznając, że należy wrócić do 100-procentowej normalności.

----

Prime minister Boris Johnson said that all the remaining restrictions can be removed a month early in England.

"Providing the current encouraging trends in the data continue, it is my expectation that we will be able to end the last domestic restrictions, including the legal requirement to self-isolate if you test positive a month early", said PM to the MP's.

The regulations which are now in place were due to expire on 24 March and it looks like they will be loosened a month early. Exact date should be revealed soon.

Prime minister's office was asked if people with positive test for Covid could be going to work. They've responded that "you shouldn't really go, but there won't be any law imposed to make you stay at home".

It can be argued that the government in this country is following the path that many governments has taken already; which basically is to get rid of all the restrictions and eventually get back to normality.

/BR/

10.02.2022 – Milton Keynes

Fotogaleria