19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Debata o darmowe posiłki w szkołach wciąż na agendzie

Marcus-Rashford-and-Boris-Johnson-5c24-390

Debata o przedłużeniu darmowych posiłków dla potrzebujących dzieci podczas czasu wolnego od szkoły nie jest czymś, co powinno być dyskutowane. W czasie pandemii tego typu decyzje należy po prostu zatwierdzić bez zbędnych wątpliwości.


Pomysł Partii Pracy, by przedłużyć ten projekt w Anglii, wspierany przez gwiazdę Manchesteru United Marcusa Rashforda przegrał głosowanie w Izbie Gmin 261 głosami do 322.
Komisarz ds. Dzieci w Anglii, Anne Longfield powiedziała: "By trwała debata o tym, czy potrzebujące dzieci będą miały co jeść jest czymś podobnym do tego, co moglibyśmy się spodziewać w 'Oliverze Twist'. Zakończmy dzielącą i rozpraszającą uwagę rozmowę. Zacznijmy się w końcu koncentrować".
Petycja zainicjowana przez Rashforda zebrała ponad 800,000 podpisów. Piłkarz pochwalił wszystkie biznesy oferujące darmowe posiłki potrzebującym najmłodszym w całym kraju.
Są takie miejsca także w Milton Keynes, o czym pisaliśmy w ostatnim czasie.

------------------

The debate about extending free school meals to vulnerable children over the holidays period isn't something which should even be discussed.
This should really be done deal for the benefit of vulnerable children especially in these unprecedented pandemic times. Labour bid to extend the scheme in England, championed by Manchester United Marcus Rashford was defeated in the Commons by 261 votes to 322.
We should basically do it and deal with it according to the point of view of the Children's Commissioner for England. Anne Longfield said: "To have a debate about whether we should make sure hungry and vulnerable children have enough to eat is similar to something we'd expect to see in 'Oliver Twist'. Let's stop the divisive and distracting conversation, and let's start focusing."
Rashford's petition attracted more than 800,000 signatures. Footballer has praised all the businesses providing free food nationwide.
There are firms like that in Milton Keynes as well which we've described in the previous article.

/BR/
28.10.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria