19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Już niedługo otwarcie centrum masowych szczepień w Milton Keynes

burmistrz mk - 18.01.2021 - 390

Lider Urzędu Miasta Milton Keynes Peter Marland powiedział, że centrum szczepień będzie mogło dawać '2,000 szczepionek dziennie' jak tylko zostanie otworzone.
Jest gotowe do działania jak tylko otrzyma odpowiednio dużą ilość dawek szczepionki.


Obecnie mieszkańcy MK powyżej 80 roku życia korzystają z zaproszeń do najbliższego masowego punktu szczepień, mieszczącego się w Stevenage.

Podczas cotygodniowego wystąpienia odnośnie Covid-19 Marland zaapelował do mieszkańców, by robili zakupy poza godzinami szczytu, proponując by odbywały się one po godz.18 od poniedziałku - piątku.

Na koniec swojego wystąpienia dodał: "Ilość zgonów znacząco wzrasta w ostatnich dniach i najbliższe tygodnie będą bardzo trudne, zarówno lokalnie, jak i w skali kraju. Pomyślcie o sobie i o innych. Zostańcie w domu. Chrońcie NHS, system opieki zdrowotnej i ludzkie życie."

------------------

Councillor Peter Marland said that the mass vaccination centre will be capable of '2,000 vaccinations a day' once open.
This centre is ready to open as soon as it receives enough vaccines on site.
Currently MK residents aged over 80 are receiving invites to the nearest mass vaccination centre which is located in Stevenage.
During his weekly Covid-19 update Cllr Marland stated that he asks people to shop outside of busy hours, recommending essential shopping is done on weekdays after 6pm, rather than at peak times.
At the end of the update Cllr Marland added: "The loss of life is increasing and the next few weeks will be very difficult, nationally and locally. Think of yourself and others. Stay at home. Protect the NHS. Save lives."

/BR/

18.01.2021 - Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria