28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Nowa aplikacja podróżna na smartfon pomoże wszystkim mieszkańcom MK, jak i odwiedzającym miasto.

pobrane 8

Zainicjowana została nowa aplikacja na smartfon, która pomoże mieszkańcom Milton Keynes sięgać po adekwatne do potrzeb sposoby transportu zarówno w mieście, jak i jego okolicach.
Przystanki autobusowe, lokalizacje, gdzie wypożyczyć można rowery i inne aspekty odnośnie transportu będą uwzględnione w aplikacji.


MK Council wprowadziło ją, by pomóc lokalnej społeczności i wszystkim odwiedzającym MK podejmować proekologiczne, czyste i właściwe wybory odnośnie transportu.
Get Around MK jest aplikacją, która stanowi kolejny krok po utworzeniu strony internetowej o takiej samej nazwie. Jest to częścią dużo szerszej inwestycji wartej £500.000 w zielony transport, która przełożyła się na znaczne zwiększenie zielonych dróg transportu, jazdy na rowerze, spacerów, czy jazdy na hulajnogach podczas pandemii.
Aplikacja zawiera mapy drogowe na żywo, najbliższe stacje do wypożyczania rowerów i rozłożenie przystanków autobusowych.
Członkini Rady Miasta Jenny Wilson-Marklew powiedziała: "Milton Keynes znajduje się na czele rozwoju nowych technologii w transporcie, komunikacji i innowacji. Nasze rozwiązania odnośnie strony i aplikacji Get Around MK są częścią naszego zaangażowania, by czystszy i zielony transport stał integralną częścią codziennej rzeczywistości w Milton Keynes. Proszę pobrać aplikację i wspomóc nasze działania w podróży do stania się jeszcze bardziej zielonym miejscem".
Pandemia, która jak wiemy oczywiście przyniosła ze sobą ogromną ilość problemów, w kwestii zakażeń, czy obciążenia systemu ochrony zdrowia, dała też pozytywne aspekty. Stało się tak choćby właśnie w transporcie. Wiele osób zaczęło używać w znacznie większym stopniu terenów zielonych i szerzej korzystać z przyjaznych środowisku środków transportu.

-----

New smartphone app was launched to help Milton Keynes people make travel choices in MK and its nearby surroundings.
Bus stops, bike hire locations and more aspects regarding travel will be included in the app options.
MK Council launched the app to help local people and all the visitors to MK to make right, clean and green transport choices.
Get Around MK transport app follows the establishing its Get Around MK website. It's a part of much wider £500K investment in the green transport following big success and uptake in cycling, walking and scooting during the Covid-19 pandemic lockdowns.
App includes a live map of roads and redways, nearest bus stop locator and details of bike hire locations.
Councillor Jenny Wilson-Marklew said: "Milton Keynes is at the forefront of new technologies in transport, innovation and communication. Our Get Around MK mobile app and website are all part of our commitment to making cleaner and greener transport part of everyday life in Milton Keynes. Please download the app and help us, on our greenest city journey."
Pandemic, even though brought many issues, obviously mainly in healthcare and rising infections, it also had a positive impact in some aspects. It could certainly be visible in the transport, where many more people started using green areas in MK and choose to travel by ecology friendly way.

 

/BR/
01.08.2021 – Milton Keynes

01.08.2021 - 390

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria