28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

NHS prosi młodzież o zaangażowanie w szczepienie się.

16.08.2021 - 390

NHS prosi młodych ludzi, by zaszczepili się przed powrotem na uniwersytety we wrześniu. Ponad 16,000 młodych ludzi w wieku 16-17 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki w minionym tygodniu. 


Młodzież w tym wieku będzie mieć możliwość zaszczepienia się do 23 sierpnia. Nie potrzebują zgody rodziców, by się szczepić, stąd cały proces jest dużo łatwiejszy. Ponad 300 punktów szczepień w kraju oferuje obecnie szczepionki młodzieży. Ponad 1.4 miliona osób pomiędzy 18, a 24 rokiem życia zostało już zaszczepionych. 

Prawie 73 miliony dawki szczepionek zostało dotychczas rozdysponowanych w kraju, a ponad 33 milionów mieszkańców zostało już w pełni zaszczepionych. Młodzieży nie jest potrzebna zgoda ze strony rodziców, więc mogą się zaszczepić, jeśli są do tego przekonani.

Sajid Javid, Minister Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział: "Młodzi ludzie w całym kraju pokazali entuzjastyczną postawę wobec szczepień na Covid-19, które ratują tysiące istnień ludzkich, a także zapobiegają kolejnym zakażeniom."

Bezpieczeństwo młodych ludzi przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo starszych członków ich rodzin i mieszkańców lokalnej społeczności. 

-----

NHS is asking young people to get vaccinated ahead of heading back to universities in September. Over 16,000 young people at the age of 16-17 have been given the first jab last week.

All teenagers at this age will be offered the chance to get jabbed by 23 August. They don't need consent from their parents to get the vaccine. Over 300 sites across the country are offering the vaccines to 16 and 17-year-olds.

More than 1.4 million people between the age of 18-24 have already been given their vaccine.

Almost 73 million doses have been delivered nationwide with over 33 million people being fully vaccinated by now.

No consent from parents needed, so young people can quite easily vaccinate themselves if they want to.

Health and Social Care Secretary Sajid Javid said: "Young people across the country have shown fantastic enthusiasm towards our Covid-19 vaccines, which are saving tens of thousands of lives and preventing millions of infections." 

Safety of young people means safety of older members of their families and local communities.

/BR/

16.08.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria