21 Maj 2022      Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

NHS prosi młodzież o zaangażowanie w szczepienie się.

16.08.2021 - 390

NHS prosi młodych ludzi, by zaszczepili się przed powrotem na uniwersytety we wrześniu. Ponad 16,000 młodych ludzi w wieku 16-17 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki w minionym tygodniu. 


Młodzież w tym wieku będzie mieć możliwość zaszczepienia się do 23 sierpnia. Nie potrzebują zgody rodziców, by się szczepić, stąd cały proces jest dużo łatwiejszy. Ponad 300 punktów szczepień w kraju oferuje obecnie szczepionki młodzieży. Ponad 1.4 miliona osób pomiędzy 18, a 24 rokiem życia zostało już zaszczepionych. 

Prawie 73 miliony dawki szczepionek zostało dotychczas rozdysponowanych w kraju, a ponad 33 milionów mieszkańców zostało już w pełni zaszczepionych. Młodzieży nie jest potrzebna zgoda ze strony rodziców, więc mogą się zaszczepić, jeśli są do tego przekonani.

Sajid Javid, Minister Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział: "Młodzi ludzie w całym kraju pokazali entuzjastyczną postawę wobec szczepień na Covid-19, które ratują tysiące istnień ludzkich, a także zapobiegają kolejnym zakażeniom."

Bezpieczeństwo młodych ludzi przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo starszych członków ich rodzin i mieszkańców lokalnej społeczności. 

-----

NHS is asking young people to get vaccinated ahead of heading back to universities in September. Over 16,000 young people at the age of 16-17 have been given the first jab last week.

All teenagers at this age will be offered the chance to get jabbed by 23 August. They don't need consent from their parents to get the vaccine. Over 300 sites across the country are offering the vaccines to 16 and 17-year-olds.

More than 1.4 million people between the age of 18-24 have already been given their vaccine.

Almost 73 million doses have been delivered nationwide with over 33 million people being fully vaccinated by now.

No consent from parents needed, so young people can quite easily vaccinate themselves if they want to.

Health and Social Care Secretary Sajid Javid said: "Young people across the country have shown fantastic enthusiasm towards our Covid-19 vaccines, which are saving tens of thousands of lives and preventing millions of infections." 

Safety of young people means safety of older members of their families and local communities.

/BR/

16.08.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria