28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Największa ilość hospitalizacji ze względu na Covid od miesięcy.

images 7

Ilość hospitalizacji w Anglii osiągnęła najwyższą ilość od pięciu miesięcy. Według ostatnich danych poziom hospitalizacji jest najwyższy od długiego czasu i warto podkreślić, że ta liczba ciągle rosła od początku trzeciej fali pandemii, która rozpoczęła się końcem maja.


System ochrony zdrowia zanotował 5,514 przypadków hospitalizacji pacjentów z Covidem na dzień 18 sierpnia. Jest to najwyższy poziom hospitalizacji, jaki zanotowano od 16 marca według danych, jakimi dysponuje NHS.

Ten wzrost łączy się ze zwiększeniem infekcji koronawirusem, jaki jest widoczny ostatnio w Anglii. Wielu ludzi chorujących na Covid potrzebuje także opieki szpitalnej. Ilość zakażeń budzi spore obawy i rozpatrywana jest dodatkowa dawka szczepionki dla osób, mających poważne problemy zdrowotne.
Południowo-wschodnia część kraju notuje największy wzrost hospitalizacji, który kształtuje się na poziomie 18%.
Wzrost przyjęć do szpitala stanowi problem w całej Anglii i są obawy, że sytuacja pogorszy się wraz z nadejściem jesieni.

~~~~

Covid hospitalisations in England reach the highest numbers in five months. According to the latest figures the level of hospitalisations is the biggest for long time and it has to be pointed out that these numbers were slowly but surely rising since the start of the third pandemic wave, which began at the end of May.

Health system have recorded 5,514 patients in hospital with Covid-19 infection on 18 August.
This data reveals the highest number of hospitalisations since 16 March, according to the NHS sources.

This increase comes as new coronavirus cases started to rise again. Many people, who are infected also require hospital care. High case numbers are worrying and a booster vaccine is being considered for the most vulnerable people.
South-east region of England is recording the biggest rise of patients admissions at 18 per cent. Admissions to the hospitals are high everywhere in England and this fact is very worrying and with autumn fast approaching the problem can get much worse.

/BR/
25.08.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria