28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

1 zgon, 19 pacjentów hospitalizowanych z powodu Covidu w szpitalu w Milton Keynes.

26.08.2021 - 390

Jeden pacjent zakażony koronawirusem zmarł w Milton Keynes 24 sierpnia.
Najnowsze uaktualnienie nt. Covid-19 pokazuje, że zanotowano 84 przypadki pozytywnych testów na koronawirusa. Razem jest to od początku pandemii 27,980 przypadków infekcji w Milton Keynes.


19 pacjentów pozostaje obecnie w szpitalu według danych statystycznych, podanych przez Angielski Instytut Zdrowia Publicznego. 475 osób straciło życie w MK z powodu Covid-19 od wybuchu pandemii.
W skali kraju odnotowanych zostało 30,838 nowych przypadków zakażeń Covid-19. Jest to już 6,555,200 potwierdzonych zachorowań od początku pandemii. 174 przypadki śmiertelne sprawiły, ze razem w wyniku zakażenia koronawirusem życie straciło 131,854 osoby.
W Wielkiej Brytanii 47,737,142 osoby przyjęły już pierwszą dawkę szczepionki, podczas gdy 41,942,036 zostało w pełni zaszczepionych. Są to dane na 23 sierpnia.
Wiele zakażeń nowym wariantem nie idzie w parze ze znaczną liczbą przypadków śmiertelnych. Wskazuje to ewidentnie na skuteczność ochrony, jaką dają przed poważnymi zakażeniami szczepionki.

-----

One patient infected with coronavirus died in Milton Keynes Hospital on 24 August. The latest Covid-19 update states that there were 84 positive Covid tests in MK yesterday.
It brings the total number of infections in Milton Keynes to 27,980 since the outbreak of the pandemic.
19 patients are staying in the hospital at the moment according to the Public Health England records. The total number of deaths in MK reached 475 people now.
Nationally the number of coronavirus cases has risen by 30,838. The total number of infections in the UK stands at 6,555,200. There were additional 174 deaths and this figure has reached all together 131,854.
In the UK 47,737,142 people received the first dose of the vaccination and 41,942,036 were given the second
Covid-19 jab. This data was accurate as of 23 August.
With many new infections, there are relatively small number of Covid deaths. It clearly proofs that vaccines are the effective shield against bad coronavirus infections.

/BR/
26.08.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria