28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Wkrótce czeka nas wzrost limitu płatności bezdotykowych. Z poziomu £45 wzrośnie on do £100.

31.08.2021 - 390

Mieszkańcy Milton Keynes będą mogli płacić bezdotykowo większą niż dotychczas kwotą. Od października tego roku wzrośnie ona do poziomu £100. Obecnie limit na płatność bez dotyku znajduje się na poziomie £45, ale od 15 października br. osiągnie £100.


Decyzja o ponad dwukrotnym podwyższeniu tej kwoty została przeforsowana przez Ministerstwo Finansów, a także Instytucję Nadzoru Finansowego.
W wyniku pandemii znacząco wzrosło użycie płatności bezdotykowych.
Minister Finansów Rishi Sunak powiedział: "Zwiększenie limitu na płatności bezdotykowe sprawi, że staną się one jeszcze bardziej bezpieczne, gdziekolwiek są realizowane, czy w Twoim lokalnym sklepie, w ulubionym pubie lub restauracji".
Oczywiście wraz z tą decyzją pojawiają się obawy odnośnie ewentualnych kradzieży kart i używania ich przez złodziei. Znaczne sumy pieniędzy mogą być potencjalnie utracone w krótkim okresie czasu.
Aczkolwiek Citizens Advice Bureau przypomina, że wszelkie transakcje skradzioną kartą i utracone w związku z tym pieniądze powinny zostać zwrócone na nasze konta bankowe.

~~~

Residents of Milton Keynes will be able to use contactless way of payments for up to £100 from this year's October.
The limit on this type of payments currently stands at £45 and will be rising to £100 from 15 October 2021.
This decision to change the limit by more than a double was introduced by the Treasury and the Financial Conduct Authority.
Demand for contacless payments has increased by a lot during the pandemic period.
Chancellor Rishi Sunak said: "Increasing the contactless limit will make it easier than ever to pay safely and securely - whether that's at the local shops, or your favourite pub and restaurant."
This decision raised concerns regarding the fact that criminals can steal the card and quickly use it. If card is stolen and used to make purchases your bank should be able to refund you any money according to what Citizens Advice Bureau claims.

/BR/
31.08.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria