26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Wkrótce czeka nas wzrost limitu płatności bezdotykowych. Z poziomu £45 wzrośnie on do £100.

31.08.2021 - 390

Mieszkańcy Milton Keynes będą mogli płacić bezdotykowo większą niż dotychczas kwotą. Od października tego roku wzrośnie ona do poziomu £100. Obecnie limit na płatność bez dotyku znajduje się na poziomie £45, ale od 15 października br. osiągnie £100.


Decyzja o ponad dwukrotnym podwyższeniu tej kwoty została przeforsowana przez Ministerstwo Finansów, a także Instytucję Nadzoru Finansowego.
W wyniku pandemii znacząco wzrosło użycie płatności bezdotykowych.
Minister Finansów Rishi Sunak powiedział: "Zwiększenie limitu na płatności bezdotykowe sprawi, że staną się one jeszcze bardziej bezpieczne, gdziekolwiek są realizowane, czy w Twoim lokalnym sklepie, w ulubionym pubie lub restauracji".
Oczywiście wraz z tą decyzją pojawiają się obawy odnośnie ewentualnych kradzieży kart i używania ich przez złodziei. Znaczne sumy pieniędzy mogą być potencjalnie utracone w krótkim okresie czasu.
Aczkolwiek Citizens Advice Bureau przypomina, że wszelkie transakcje skradzioną kartą i utracone w związku z tym pieniądze powinny zostać zwrócone na nasze konta bankowe.

~~~

Residents of Milton Keynes will be able to use contactless way of payments for up to £100 from this year's October.
The limit on this type of payments currently stands at £45 and will be rising to £100 from 15 October 2021.
This decision to change the limit by more than a double was introduced by the Treasury and the Financial Conduct Authority.
Demand for contacless payments has increased by a lot during the pandemic period.
Chancellor Rishi Sunak said: "Increasing the contactless limit will make it easier than ever to pay safely and securely - whether that's at the local shops, or your favourite pub and restaurant."
This decision raised concerns regarding the fact that criminals can steal the card and quickly use it. If card is stolen and used to make purchases your bank should be able to refund you any money according to what Citizens Advice Bureau claims.

/BR/
31.08.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria