28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Dodatkowe pieniądze od urzędu miasta w Milton Keynes na przeciwdziałanie przemocy domowej.

03.09.2021 - 390

Dodatkowe środki finansowe zostaną wygospodarowane przez urząd miasta w Milton Keynes na walkę z przemocą domową, której doświadcza rocznie ok. 12,000 mieszkańców miasta. Dodatkowe £535,000 jest przeznaczone, by wspomóc działania zapobiegawcze w bardziej efektywny sposób. Tego typu przestępstwa wzrastają wciąż od 2018 roku. Obecnie ma to w dużej mierze związek z pandemią i lockdownami.


Przedstawiciel urzędu miasta powiedział: "Przemoc domowa poważnie dotyka wielu rodzin każdego dnia w całym kraju. Nie ma naszej zgody na taki stan rzeczy. Jest zero tolerancji na tego typu zachowania w Milton Keynes. Robimy wszystko co w naszej mocy, by chronić ofiar i pomagać im, a także, by postawić przestępcówprzed wymiarem sprawiedliwości."
Przemoc domowa zwalczana jest w czterech głównych przestrzeniach:
- edukowanie młodych ludzi i dzieci odnośnie zdrowych związków;
- zapewnienie łatwego dostępu do systemu pomocy, który daje wsparcie;
- wspomaganie ofiar i tych, którzy przeżywali ten kryzys, by pomóc im wrócić do normalnego życia i przezwyciężyć traumy;
- sprawienie, by odpowiedzialni za przemoc zapłacili za nią.
Warto skontaktować się z fundacją charytatywną MK Act jeśli doświadczacie przemocy domowej lub wiecie o kimś, kto padł jej ofiarą. Dzwońcie pod nr 0344 375 4307 lub wchodźcie na stronę internetową MK Act. Wszyscy możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, by ten problem zredukować w naszych lokalnych społecznościach.

----

Extra funding is being proposed for support of domestic abuse victims in Milton Keynes, where around 12,000 adults experience domestic abuse each year.
Extra £535,000 is dedicated by MK Council to help tackling this problem more efficiently. The number of this type of crime is rising each year since 2018. This time round one of the biggest factors was the pandemic and lockdowns directly linked with it.
Council's representative said: "Domestic abuse seriously affects families across the country every single day. We want there to be zero tolerance towards domestic abuse in Milton Keynes. We are working to challenge all forms of abuse, support victims and survivors, and hold perpetrators to account."
Domestic abuse is tackled in four main fields:
- educating children and young people on healthy relationships;
- ensuring easy access to services that can break the cycle of abuse;
- empowering victims and survivors with support networks that help to recover after abuse;
- holding perpetrators to account for the abusing behaviour.
Contact MK Act if you experience domestic abuse or know someone who does. Call 0344 375 4307 or go on MK Act website.
We all have a mission to reduce domestic abuse as much as we can in our communities.
/BR/
03.09.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria