9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Bardzo znaczący wzrost oczekiwania w NHS. Także pacjenci w Milton Keynes cierpią.

04.08.2022 - 390

Czas oczekiwania w NHS w Milton Keynes wzrósł aż o 318 % w ostatniej dekadzie wedle upublicznionych ostatnio danych. Komisja z ramienia Urzędu Miasta MK przedstawiła w swojej analizie opartej o dane z lipca te bardzo niepokojące informacje.


Czytaj więcej...

Inflacja będzie mieć odzwierciedlenie w cenach także w sieci McDonald's.

31.07.2022 - 390

Sieć McDonald ogłosiła wzrost cen na niektóre ze swojej gamy świetnie znanych posiłków. Chyba najbardziej rozpoznawalna sieć restauracji fast-food zdecydowała się podnieść ceny o 10-20% na niektóre ze znanych powszechnie produktów, jako główny cel podając szalejącą inflację.

Cheeseburger, będący jednym z ulubionych wyborów klientów sieci po raz pierwszy wzrośnie na poziom ponad £1. To pierwsza w ciągu 14 lat sytuacja, w której słynny cheeseburger podrożał. 


Czytaj więcej...

Eurowizja w 2023 roku zostanie zorganizowana w Wielkiej Brytanii.

27.07.2022 - 390

Konkurs Eurowizji zostanie zorganizowany w Wielkiej Brytanii w 2023 roku. UK zorganizuje wydarzenie zamiast zwycięskich w tym roku Ukraińców. Europejska Unia Nadawców (EBU) przekazała, że miasto - gospodarz zostanie wybrane w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a proces jego wyboru rozpocznie się już w tym tygodniu.

Dokładna data Konkursu Eurowizji również zostanie wkrótce ujawiona. W tym roku Eurowizję wygrali przedstawiciele Ukrainy, folkowo-rapowa Orkiestra Kalush, która zaprezentowała wyjątkową różnorodność kulturalną i artystyczną swojego narodu, rozdartego dziś koszmarną wojną. 


Czytaj więcej...

Parki Willen Lake i Howe Park Wood nominowane w prestiżowym ogólnokrajowym konkursie.

24.07.2022 - 390

Willen Lake i Howe Park Wood w Milton Keynes otrzymały nominacje w ogólnonarodowym konkursie na najbardziej ulubione przestrzenie zielone. Fundacja zajmująca się terenami zielonymi i parkami Fields in Trust, która prowadzi ten konkurs przyjęła 364 zgłoszeń z całego kraju. Wszyscy grają o najwyższą stawkę. Wygrana na poziomie lokalnym, jak i krajowym to ambicja każdego z uczestników.


Czytaj więcej...

Sklep z klasyczną odzieżą otwiera się w Midsummer Place w Milton Keynes

20.07.2022 - 390

Nowy sklep z klasyczną odzieżą otwiera się w galerii w Milton Keynes. Throw Back Vintage jest jednym z trzech zwycięzców programu "Hatch 2022" w galerii Midsummer Place. Na początku roku konkurs na darmową powierzchnię sklepową na okres sześciu tygodni został zapoczątkowany właśnie w tym miejscu.


Czytaj więcej...

Nowy kurs Arrivy zawiezie mieszkańców Milton Keynes do Salcey Forest

18.07.2022 - 390

Arriva połączyła siły z Leśnictwem Anglii i Urzędem Miasta Milton Keynes, by umożliwić mieszkańcom MK jednodniowy wyjazd do Lasu Salcey dzięki nowemu kursowi, który będzie wdrożony od 24 lipca. To wyjątkowe miejsce oferuje szlaki spacerowe, wypożyczalnię rowerów, biegi na orientację, kawiarnię i jest bez wątpienia świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek.


Czytaj więcej...

Summer of Play (Lato Zabawy) wraca do Milton Keynes

15.07.2022 - 390

Sporo darmowych i interesujących form aktywności, gier i zabaw będzie mieć miejsce tego lata w Milton Keynes. Lato Zabaw (Summer of Play) wraca w te wakacje. Urząd miasta MK zorganizuje znów ciekawe aktywności dla dzieci i młodzieży, dostarczając także posiłki dla uczestników wydarzeń. To wspaniała informacja dla wielu rodzin, które zmagają się ze sporymi trudnościami po Covidzie i w obliczu inflacji oraz drożyzny. Inicjatywa wraca po ubiegłorocznym sukcesie.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria